Getir 2.6 Milyar Dolar Değerlemeyle Unicorn Oldu

getir unicorn oldu

2015 yılında kurulan talebe dayalı market teslimat girişimi Getir, Sequoia Capital ve Tiger Global tarafından yönetilen yatırım turunda 300 milyon dolar yatırım aldı ve 2.6 milyar dolar değerlemeyle Türkiye’nin ikinci unicorn şirketi oldu.

Getir geçtiğimiz Ocak ayında da bir yatırım turu düzenlemiş ve bu kapsamda 128 milyon dolar yatırım almıştı. Getir’in kurucusu Nazmi Salur konuyla ilgili olarak “2 ayda bir yeni tur yatırım almak kolay değil, her startup’a nasip olmaz. Bu yakın vadede popüler işlerden biri ise olabilecek bir şey. Bizim modelimiz dünyada şu anda en popüler konulardan biri. Biz bu modeli icat ettik ve bizden sonra birçok yabancı şirkette çıktı. Yatırımlar da alıyorlar. Bu popülerlik pandemi ile ilgili değil. Biz 5 yıl önce de Getir’le yüzde 100 büyüdük. Bu iş fikrinin kullanıcıyı çekmesiyle alakalı. Sadece kurye şirketi değiliz, Getir bir teknoloji şirketi. Çok ciddi bir veri yönetimi ile yapılıyor,” diye konuştu.

Getir Avrupa’ya Yayılmayı Hedefliyor

Türkiye’nin Peak Games’ten sonra ikinci unicornu olma ünvanını kazanan Getir, 2021 yılı içinde hizmet vereceği ülke sayısını 5’e çıkarmayı hedefliyor. Ocak ayı itibariyle Londra’da hizmet vermeye başlayan Getir, yakın zamanda Almanya, Fransa ve Hollanda’da faaliyete geçmeyi planlıyor. Salur, ayrıca 2021 yılının ikinci yarısında Getir’i Brezilya’da da açmayı hedeflediklerini aktar