Xiaomi Türkiye Fabrikası Üretime Başladı

xiaomi türkiye fabrika açılışı

Çin kaynaklı teknoloji şirketi Xiaomi Türkiye fabrikası 29 Mart tarihinde Türkiye’de açıldı. Xiaomi’nin partneri Salcomp ile birlikte İstanbul Avcılar’da açtığı fabrika 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip ve 2 bin kişiye istihdam sağlayacak.


Xiaomi Türkiye fabrikası şirketin Çin, Hindistan ve Endonezya’dan sonra dünya çapında üretim yapacağı dördüncü fabrikası olacak.


Xiaomi Türkiye’de Lider Akıllı Telefon Markası Olmayı Hedefliyor

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Vincent Chang, hem pazar hem de müşteri memnunieti bağlamında Türkiye’de lider akıllı telefon markası olmayı hedeflediklerini belirterek, “Verdiğimiz tüm hizmetleri Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak için Mi Store’larımızın sayısını da 100’e ulaştırmayı hedefliyoruz,” şeklinde konuştu.


Aynı törende konuşan Salcomp Kıdemli Başkan Yardımcısı Travel Xue da ise “Yıllara dayanan küresel uzmanlığımız neticesinde Türkiye’de de büyük işler başaracağımıza inanıyoruz. Türkiye’nin lider telefon markası olarak Xiaomi’nin Türkiye yolculuğu hız kesmeden yeni yatırımlarla devam edecek,” açıklamasında bulundu.